Synu, nie tak jak mówię, a nie tak jak ja

Pamiętaj, że to stary żart: “Synu, nie tak jak mówię, a nie tak jak ja.”

Rodzicielstwo napisane tysiące książek i artykułów z czasopism – dla nauczycieli, rodziców i wszystkich, którzy w jakikolwiek sposób związane z dziećmi. Istnieje wiele teorii wyjaśniających pedagogiczne dlaczego cenne dziecko nie słucha rodziców odciąć wąsy kota, po czym przemalować uderzenie w głowę w kolorze zielonym. I, oczywiście, dzisiejsi rodzice, teoretycznie doświadczonych i kompetentnych, nie może wpaść w osłupienie, znaleźli się w trudnej sytuacji z ich dziećmi. Po tym wszystkim, wszystko, co dziecko może być wyjaśniona – powiedzieć mu, w jaki sposób i jak. Ale Drat -‘re z powrotem do tego samego starego dowcipu – nie działają tak jak ja, ale tak jak mówię. A dzieci, jak żaden inny, jest szczególnie dotkliwy fałszu i obłudy.

image-1701

W związku z tym, że nie trzeba specjalnie kształcić. Po prostu trzeba żyć z dziećmi i radzić sobie z nimi, jak chcesz, żeby zachowywać się wobec ciebie. Na przykład, aby stworzyć małe cuda dla nich, aby zatrzymać je na stałe wyprostować, a program nie, aby pomóc im poradzić sobie z kaprysów i napady złości.

Jeśli czekać dodatek do rodziny, będzie specjalna gra dla trochę zazdrosny. A jeśli masz do rozłąki z dzieckiem, to też powinno być przygotowane z wyprzedzeniem.

Główne pytanie, które niepokoi rodziców cały czas – wszystko było w porządku z moim dzieckiem? W odniesieniu do kwestii zdrowotnych, zawsze odpowiedzieć lekarza rodzinnego lub pediatrę lokalnej, ale zdrowie nie może być tylko fizyczne, ale również psychologiczne. Nie Czy dziecko ma upośledzenie umysłowe lub upośledzenie mowy? Czy wystarczy socjalizacji dziecka i jak mu pomóc stać się bardziej towarzyski?

Krótko mówiąc, staram się być uprzejmy dla dziecka, a nie żyć tylko obok, a wraz z nim – i intuicja rodzicielska pewnością powiedzieć wyjście z każdą, nawet najtrudniejszą sytuację.