Jeśli uczestniczy

 współczuję jej dziecko, gdy odmówił dzielić i krótko wyjaśnić, że właściciel ma prawo nie dać jej rzeczy, jeśli nie chcesz.
 Bądź bardziej hojny.
 Aby szanować przestrzeń własne i cudze.
W artykule podano przykłady związane z pobytem w przedszkolu, ale są one łatwe do zastąpienia własnymi sytuacjach życiowych z dzieckiem, który spędził czas w każdej instytucji typu reżimu.

Tak więc, dziecko jest zadowolony z rdzeniem zobaczyć mamę (tatę, babcię, dziadka) po dniu spędzonym w ogrodzie. Idzie bezwładne, zrelaksowany. A czas ucieka – trzeba ubrać się do wyjścia. A moja mama pamięta, że ​​dziecko powinno się ubrać, a potem “siedzieć na karku”, “rozkwicie” i “nigdy nie udało się uczyć, kiedy się mu pomóc.” I w tym momencie, kiedy mój syn leżał na kanapie w szatni, z głową pojawiają się wszystkie “prawdy”, jak uczynić go godnym członkiem społeczeństwa, a od niego – dobrą matką.

5

I rzekła do niego z irytacją: “Co ty rozwalony jak dżentelmen? Co doszedłem ogóle możliwe? Chodź szybko, nie mówiąc już ubrać! “, A potem przez chwilę stworzył napięcia w ich związku. To jest dosłownie pierwszą rzeczą, która dzieje się po całym dniu separacji.

Jeśli uczestniczy w takiej sytuacji i pokazać uwagi i czułości w stosunku do dziecka, można poczuć i wyobrazić sobie swoje uczucia, gdy długo oczekiwane spotkanie. To był cały dzień w społeczeństwie, w którym większość musiała zrobić wszystko sam. I to nie tylko w zakresie samoobsługi, ale także emocjonalnie. Miał do czynienia z ich emocjami. Może już był ranny i był bardzo zły, smutny lub martwi.