Gracze Klopp Liverpool motywowane słynny finał Ligi Mistrzów w 2005 roku

W sensacyjnym powrocie Liverpool w ćwierćfinale odwetowych czwartkowych Europejskiej Ligi z Dortmund (4: 3) jest również warto motywacyjny mowy trener Jürgen Klopp. Były trener Borussia krajowych piłkarzy przypomnieć inną słynną wyrażenie „Reds” w finale Ligi Istanbul Mistrzów z 2005 roku z AC Milan.

„Powiedziałem chłopakom o starszych graczy Liverpoolu, którzy w finale Ligi Mistrzów traci 0 3, a na końcu (po rzutach karnych) wygrał. więc nawet jeśli tak nie jest, nie można udowodnić, „ Klopp cytowany brytyjskich mediów.

chociaż Liverpool na Anfield nawet 65 minut stracił 1: 3, ale w ostatniej pół godziny strzelił trzy razy i zaawansowanych.Zwycięską bramkę postawił Dejan Lovren. „Zawodnicy wykazali oni mają potencjał i charakter, ale przez większość nocy nie chcę porównać. To było świetne w sobie. Gdy daliśmy cel, każdy mógł zobaczyć, że stadion coś było nie tak. To było uczucie. To było genialne. “

” Bardzo często w życiu piłkarskim kończą się gry “, powiedział, ale nie tutaj, nie w drużynie Liverpoolu. to wspaniale być członkiem. na ten wyjątkowy wieczór nie zapomnę. Musimy kontynuować i próbować wykazać te rzeczy częściej „ powiedział Klopp.Jego koszty w półfinale Ligi Europejskiej zaprosi rywal Sparta Villarreal.

W pierwszej bramki Liverpool divock origi opowiedział, jak niemiecka namotivoval trener. „Kiedy byliśmy pół po przegranej 0: 2, Klopp powiedział nam, że musimy stworzyć moment, że będziemy w stanie powiedzieć wnukom,” powiedział belgijski napastnik. „Wierzymy, i gdy mamy pierwszą bramkę, więc czuliśmy, że ta niezwykła chwila może nadejść. Myślę, że zasłużyliśmy na zwycięstwo,” powiedział Origo.

Turystyczne Dortmund Thomas Tuchel po stracie wygrał mecz, w którym goście długo zdominowany, tylko pokręcił głową. „Jeśli spodziewasz się wyjaśnienie, będę chyba musiał rozczarować.Myślę, że do tego wyniku nie było żadnych logicznych lub taktycznych powodów „ powiedział Tuchel

Z Borussia najwyraźniej wstrząsnęła bramki na 2:. 3.” Dobrze, odpowiedział na pierwszą bramkę przeciwników ale strzelił ponownie, zaczął tracić kontrolę nad meczem. To było dziwne, jakbyśmy przestali wierzyć i tylko bronić. Wydawało się, że każdy fan na stadionie wie, że dochodzimy do końca Liverpoolu. To był wielki mecz. Home zasłużenie wygrał, a ja im pogratulować. „ powiedział dvaačtyřicetiletý trener.